Українська греко-католицька церква

Спільнота Апостольство Молитви.

Апостольство молитви виникло в 1844 році в південній Франції в єзуїтській колегії у місті Вальц серед студентів. За п’ять років в 1849 році нове товариство було потверджене місцевим єпископом та віддане під провід оо. Єзуїтів. Папа Пій ІХ потвердив «Апостольство молитви» тричі в 1866, 1879, 1896 роках. Найновіший статут товариства був потверджений папою Павлом VI в 1968 році, наново потверджений папою Іваном Павлом ІІ. На сьогодні товариство налічує понад 50 мільйонів членів у ста країнах по цілому світі.

В Україні товариство «Апостольство молитви» діє під проводом та опікою оо. Василіян, а розпочинало свою діяльність ще у 80-х роках ХІХ століття.

Товариство «Апостольство молитви» очолює генеральний директор, який перебуває у Римі. У часописі «Місіонер» друкуються оголошення та молитовні намірення на кожен місяць для членів товариства.

Головна мета діяльності товариства:

 • Заохочення людей до духовного й апостольського життя, та посильного служіння потребам Церкви на місцях;
 • Вшанування Найсвятішого Серця Христового та Пресвятої Євхаристії;
 • Вшанування Пресвятої Богородиці, практика щоденної молитви на вервиці;
 • Регулярне вшанування перших п’ятниць кожного місяця участю у Св. Літургії, святих тайнах Сповіді та Причастя;
 • Особливе святкування літургійних свят Пресвятого Серця Ісусового, Непорочного Серця Марії та свята Христа Царя;
 • Поглиблення знань про нашу католицьку християнську спадщину шляхом організації молитовних, біблійних, апостольських зустрічей.

Члени «Апостольства молитви» зобов’язуються:

 • Молитися у загальному й місійному намірах Святійшого Отця, та намірах визначених місцевим проводом товариства;
 • Відмовляти щоденно приписані товариством молитви, молитися на вервиці;
 • Щовечора робити іспит сумління з прожитого дня;
 • Впродовж тижня брати участь у Св. Літургії та приступати до Св. Причастя;
 • Щомісячно брати участь у першоп’ятничній Св. Літургії та адорації Святих Тайн.

Кожен член товариства «Апостольство молитви» може отримати духовні ласки відпусту за звичайних умов (Сповідь, Св. Причастя, молитва в наміренні Святішого Отця): у день прийняття до «Апостольства молитви»; у празник Серця Христового, Царя Христа, Непорочного Зачаття Марії; в першу п’ятницю, першу суботу, й першу неділю кожного місяця; у день свого святого заступника, якого визначає місцевий провідник товариства і оголошує в «Місіонері», та моменті по-християнськи прийнятої смерті.

Кожен член товариства — це апостол, який практикує й поширює вшанування Пресвятого Серця Христового (молитвами, почитанням ікони та медалика, відвідуючи в місяці червні богослужіння до Пресвятого Серця Христового, впроваджуючи вшанування Серця Христового у власній родині) як виразного знаку Божої спасительної любові до усього людства.

Спільнота Матері в молитві.

У нашій парафії діє спільнота «Матері в молитві». Це група матерів, які регулярно збираються для спільної молитви за своїх дітей.

 

Щоб стати учасником спільноти достатньо прийти кожного понеділка о 18:15 до Храму Св. Миколая на спільну молитву. Де більше дізнаєтесь про цю спільноту та молитву.

Рух «Матері у молитві» розпочався в Англії 1995 року. Дві бабусі, Вероніка та її братова Сандра, ведені Господом, вирішили в особливий спосіб молитися за своїх дітей. Під час молитви вони збагнули, що Ісус хоче, щоб усі матері поручили Йому опікуватися дітьми, віддали Йому свій материнський біль, щоб Він пролив Своє благословення на їхніх дітей. Рух поширився по цілому світі. Сьогодні він існує у 80 країнах. Відомо багато чудесних відповідей на молитву.

У 2000 році при Архикатедральному Соборі св. Юра з благословення Блаженнішого Любомира (Гузара) виникла така перша спільнота в Україні. Тепер вони існують у всіх єпархіях УГКЦ. По всій Україні матері єднаються у молитві, щоб врятувати своїх дітей від цього жорстокого світу, у якому нам доводиться жити. Дуже вагомим є те, що матері моляться не лише за своїх дітей, а й за дітей усього світу. Такі молитовні зібрання насичують жінок-матерів Божою благодаттю, згуртовують, збагачують духовно.

 У нашому храмі матері почали збиратись на молитву за своїх дітей у 2008 р. Кожного другого понеділка місяця відправляється Свята Літургія за дітей..

 Матері дякують Богові за дар материнства і дар життя, довіряють своїх дітей опіці Господа Бога; завжди моляться до Святого Духа, щоб Він керував їхніми зустрічами; моляться за захист від усякого зла, про прощення; за єдність з усіма групами «Матерів у молитві». Особлива молитва ― за мир і спокій в Україні, за воїнів – захисників Вітчизни, за поранених, полонених та всіх тих, хто потребує молитовної підтримки. Також «Матері в молитві» підносять свої молитви за єпископів, священиків, монахів, монахинь та за покликання до богопосвяченого життя.

Після закінчення молитви прохання (намірення) матерів подаються на Божественну Літургію. Самі матері, за власним бажанням, ведуть молитви, обирають уривки із Святого Письма, Акафісти, псалми.

Діяльність «Матерів у молитві» також включає участь у прощах по духовних місцях нашої Церкви, відвідування поранених у військових шпиталях та осіб похилого віку; складання пожертв на будівництво та окрасу Храмів Божих, вишивання рушників та обрусів для їхньої окраси…

 Кожна мама повинна розуміти, наскільки важлива є її молитва за дитину.

 Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до спільноти «Матері в молитві»: запрошуємо мам і бабусь молитися разом за дітей, за майбутнє нашого молодого покоління.

   Форми діяльності:

 Спільна молитва матерів один раз в тиждень.

 Загально єпархіальний з’їзд один раз в рік.

 Деканальні з’їзди — за домовленістю.

 Щорічний вишкіл слугинь під проводом духівника.

 Прощі.

 Опіка над членкинями спільнот.

 Є поодинокі випадки опіки над ув’язненими та сиротинцями.

Статистика відвідування

Відвідувачі
54
Статті
314
Перегляди статей
76783

Зараз на сайті

На сайті 32 гостей та відсутні користувачі