Українська греко-католицька церква

Зміт

 1. ШОСТА ЗАПОВІДЬ ГОСПОДА  
 2. П'ЯТА ЗАПОВІДЬ БОЖА (Продовження )2
 3. П'ЯТА ЗАПОВІДЬ БОЖА(продовження)
 4. П'ЯТА ЗАПОВІДЬ БОЖА
 5. ЧЕТВЕРТА БОЖА ЗАПОВІДЬ
 6. Вибір професії (продовження)
 7. РОЗВАГИ ХРИСТИЯНИНА
 8. НАКАЗ ПРАЦЮВАТИ.
 9. ДРУГА ЗАПОВІДЬ БОЖА (продовження)
 10. ДРУГА ЗАПОВІДЬ БОЖА
 11. Навіщо живемо на землі?
 12. СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНИНА ДО ПРЕДСТАВНИКІВ ІНШОЇ НАЦІОНАЛЬНОСТІ (продовження)
 13. СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНИНА ДО ПРЕДСТАВНИКІВ ІНШОЇ НАЦІОНАЛЬНОСТІ
 14. ДВІ ЗАПОВІДІ ЛЮБОВІ
 15. Залежність від інтернету.
 16. БОЖЕ ПРОВИДІННЯ
 17. ПРОРОЦТВА ПРО ОСОБУ МЕСІЇ (продовження)
 18. ПРОРОЦТВА ПРО ОСОБУ МЕСІЇ
 19. ПРО ЗАПОВІДІ ВЗАГАЛІ
 20. Золота книга Тверезості.
 21. ХРИСТИЯНСЬКА НАДІЯ
 22. ВОСКРЕСІННЯ ТІЛ
 23. ПЕКЛО.(продовження)
 24. Небо — це місце вічної радості.
 25. ВІДПУЩЕННЯ ГРІХІВ ЯК ЧЛЕН СИМВОЛУ ВІРИ
 26. ЦЕРКВА І ДЕРЖАВА
 27. ОБ'ЯВЛЕННЯ СВЯТОГО ДУХА(продовження)
 28. ОБ'ЯВЛЕННЯ СВЯТОГО ДУХА
 29. ПЕРВОРОДНИЙ ГРІХ.(продовження)
 30. ПЕРВОРОДНИЙ ГРІХ
 31. Душа людини (продовження)
 32. ДУША ЛЮДИНИ
 33. ІСУС ХРИСТОС Є СПРАВЖНІМ БОГОМ
 34. Особа спасителя.(продовження)
 35. ОСОБА СПАСИТЕЛЯ.
 36. ПІДНЕСЕННЯ ІСУСА ХРИСТА (продовження)
 37. ПІДНЕСЕННЯ ІСУСА ХРИСТА
 38. СТРАСТІ ІСУСА ХРИСТА
 39. Дясятина
 40. Восьма заповідь
 41. Восьма Заповідь Божа (продовження) 3
 42. Дев"ята Заповідь Божа.Становище жінки в суспільстві.
 43. Десята Заповідь Божа.Убозтво християнина.
 44. Десята Заповідь Божа.Заповідь здійснювати справи милосердя.
 45. Десята Заповідь Божа. Продовження.
 46. Десята Заповідь Божа. Продовження 3.
 47. Десята Заповідь Божа. Продовження 4.
 48. Десята Заповідь Божа. Християнська Праведність. Добрі вчинки.
 49. Десята Заповідь Божа. Християнська Праведність. Добрі вчинки. Продовження.
 50. Чеснота.
 51. Чеснота. Продовження.
 52. Різновидності Християнської Чесноти.
 53. Різновидність Християнської Чесноти. Гріх.
 54. Гріх. Види гріхів.
 55. Передумови тяжкого гріха.
 56. Передумова малого гріха.
 57. Кари за смертний гріх.
 58. Злі нахили.
 59. Спокуса.
 60. Сім головних доброчесностей і сім голосних гріхів. Покірність.
 61. Покірність (продовження). Чи є видіння і хто їх має ?
 62. Антиподом покірності є гордовитість.  Послух.
 63. Послух. Непослух.
 64. Святий Вечір.
 65. Доброзичлевість. Терплячість.
 66. Книга поминань.
 67. Люби і будеш прощений.
 68. Поспішай дякувати Господеві.
 69. Хто є Бог.
 70. Престольний Празник, що варто знати.
 71. Яким має бути пам"ятник на цвинтарі.
 72. Християнські привітання.
 73. Яке ім"я даємо дитині.
 74. Моліться за ненароджених дітей.
 75. Знаємо та зневажаємо. Твій чоловік. Твоя дружина.
 76. Як святкувати неділю.
 77. Як відзначати день народження.
 78. Якою має бути поведінка християнина після Святого Причастя, що до прийнятих Святих Тайн.

Покірність (продовження) січень 2019р.

                                                                           Покірність

Продовження.

   Бог завжди разом із покірними. "Той, хто мало про себе думає і ставить себе нижче від інших, без сумніву, має в собі Св. Духа" (Скар.). Саме тому покірний легко досягає досконалості (усвідомлює своє безсилля і намагається бути щораз кращим).                                                   

   Досконала людина є, одночасно, і покірною, і смиренною, а та, котра небагато вартує, є гордою. "Хто думає, що вартує багато, не вартий нічого; а хто переконаний, що вартує мало, той вартує багато" (св. Тер.). Чим більша святість, тим більша покірність. Покірність веде до возвеличення. Після Великого Посту приходить Великдень. Покірність — це щабель до возвеличення (св. Авг.).

Ісус Христос говорить: "Кожний, хто виноситься, буде принижений, а хто принижується, буде вивищений" (Лук. 14, 11). "Сми­ріться перед Господом, і він вас підійме" (Як. 4,10). Матір Божа отримані від Бога великі милості приписує своїй покірності: "бо він зглянувся на покору слугині своєї, ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди" (Лук. 1, 48). Покір­ність веде до вічного щастя, бо Христос говорить: "Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне" (Мат. 5, 3), тобто блаженні ті, котрі усвідомлюють, що, незважаючи на усі земні блага, вони таки є убогими перед Богом. "Вузь­кими є ворота до неба, і лише малі або покірні можуть через них увійти" (св. Берн.). Покірні досягають просвітлення розуму через Св. Духа; лише вони в силі глибоко пізнати духа науки Христа. З цією думкою молиться Христос до Бога: "Я прославляю тебе, Отче, Господи неба й землі, що ти затаїв це від мудрих та розумних і що відкрив це немовлятам" (Мат. 11, 25). "Бог гордим противиться, а покірливим дає благодать" (І Петро 5, 5). З довірливими і щиросердними Бог розмовляє, тобто научає їх. Не раз наївні і простодушні люди краще розуміють науку Христа, ніж освічені люди. Пастирі знали про народження Ісуса Христа на відміну від законовчителів і фарисеїв. Той, хто хоче черпати з криниці милостей Божих, повинен схилитися. Покірний досягає справжнього спокою душі. Бог втішає покірних (П Кор. 7, 6). Покірний не буде зарозумілим у щасті і легкодушним у біді. "Якою б великою не була покірність, вона ніколи не зробить нас неспокійними" (св. Тер.). Покірний здобуває прощення гріхів. Митар у храмі лише бився в груди і говорив: "Боже, будь милостивий до мене грішного...", і, вже зовсім прощений пішов додому (Лук. 18, 13). Віз, повний гріхів, але запряжений у покірність, їде на небо; і, навпаки, віз, повний добрих справ, але запряжений у гордість, веде до пекла (св. Верн.). Молитви покірного вислуховуються відразу. Поганського сотника з Капернауму завдяки його покірності Бог вислухав відразу (Мат. 8). Молитва покірної людини пробиває хмари (Сир. 35, 21). Покірний легко перемагає будь-які спокуси. Найкращою зброєю проти диявола є покірність (св. Фр. П.). Нічого так не боїться диявол, як покірної людини (св. Ант. Пуст.). Покір­ність — це єдина доброчесність, якої диявол не може наслідувати.

АНТИПОДОМ ПОКІРНОСТІ Є ГОРДОВИТІСТЬ

   Гордовитою називаємо таку людину, котра переоцінює свої власні сили, є високомірною, самозакоханою і ці риси виявляє назовні.

   Пихатим був велетень Голіаф, бо переоцінив свої сили (І Сам. 17). Чимало людей переоцінюють достоїнства свого тіла (пишаються своїм ростом, очима, голосом і т, п.); інші переоцінюють вартість свого майна, свої знання, ще інші — доброчесності і т. д. Гордівливий схожий на п'яницю (Євр. 2. 5), тому що обидва зарозумілі і чванливі (св. Вінк. Ферн.); обидва не здатні на якусь добру і розумну справу, ніколи не можуть насититися і врешті-решт деградують.

   Гордовитість виявляється назовні таким чином: людина намагається звернути на себе увагу інших своїми розмовами, одягом, прагне почестей, нагород, земних благ, нехтує допомо­гою і ласкою Бога та покладається лише на себе і на тимчасові блага.

   Гордовита людина деколи навіть спеціально зневажає себе, щоб здобути цим ще більшу шану. Пихатий та зарозумілий обмовляє інших і вважає їх недобрими; так зробив гордовитий фарисей у храмі (Лук. 18, 40). Він бачить тріску в оці ближнього, і не бачить поліна у своєму оці (Мат. 7, 4). Зарозумілі люди звертають на себе увагу також стилем одягу; обвішуються зайвими прикрасами, намагаються наслідувати моду, не розуміючи, відповідає це їхньому стану і душі, чи ні. Чистий і відповідний одяг не є ознакою гордови­тості. Найчастіше зовнішня чистота є ознакою внутрішньої чистоти, і, навпаки, бруд є ознакою ледащого життя. Пихатий та зарозумілий нехтує допомогою і ласкою Бога; він покладається лише на себе і на тимчасові речі; ні у що не вірить. Гордовитість починається з віддалення від Бога (Сир. 10, 14). Такі люди не моляться, не приймають св. Тайн і т. д.; не хочуть усвідомити своєї нікчемності і гріхів, а коли, навіть, усвідомлюють їх, не спішать до лікаря, але хочуть вилікуватися самостійно (св. Амвр.). Тому Бог є ворогом гордівливих і чинить їм опір (І Петро 5, 5). Гордівливих не любить ні Бог, ні люди (Сир. 10, 7). А яке ж це нещастя — мати Бога своїм ворогом!

   Гордовитість стає причиною багатьох недобрих учин­ків і дурниць, веде до зневаги і до вічного осудження; знецінює добрі справи.

   Гордовитість — причина будь-яких гріхів (Сир. 10, 15). Зокрема, гордови­тість стає причиною непослуху (як у Авессалома), жорстокості (як у Ірода). Гордовита людина віддаляється від Бога і віри; пихатість є причиною супере­чок, заздрощів, невдячності, нечистоти. І саме для того, щоб така людина усвідомила свою нікчемність і схотіла виправитися, Бог доводить її до тяжких гріхів. Отже, той, хто переможе гордовитість, переможе і всі інші головні гріхи. Пихатість також призводить до приниження людини. "Кожний, хто виноситься, буде принижений" (Лук. 14,11). Зарозумілість є причиною падін­ня держав і народів. Бог стирає навіть пам'ять про гордовитих. Прикладом цього є історія побудови вавилонської вежі (Буття 10). Пихатого чекає вічне засудження. Гордівливість прогнала багатьох Ангелів із неба, а перших людей з раю (св. Берн.). Зарозумілість знецінює добрі справи. Гордовитий уже отримав свою нагороду (Мат. 6, 5).

ПОСЛУХ

   Слухняним є той, хто задля Бога охоче готовий виконувати накази своїх керівників.

   Отже, послух не полягає лише в тому, щоб узагалі виконувати накази, але щоб виконувати їх охоче, з радістю (св. Він. з П.). Ми часто виконуємо накази, але робимо це неохоче. Такий послух не є доброчесністю, бо до нього примішана злість (св. Ігн. Л.). Про доброчесність послуху можна говорити лише тоді, коли людина піддається волі іншого з огляду на Бога (Бл. Гумберт). Взірцем послуху став Авраам, коли готовий був пожертвувати своїм сином Ісааком (Буття 22). Навіть Син Божий був слухняний, бо був відданий людям, Марії і Йосифові (Лука 2, 51). Творець неба залежав від ремісника, Бог вічної слави — від убогої дівиці. Хто чув щось подібне? (св.Верн.). Йосиф був опікуном Ісуса, отже, убогий може бути настоятелем величнішого, а підлеглий може бути кращим від настоятеля (Оріг). Христос у всьому слухав свого небесного Отця аж до смерті на хресті (Филип. 2, 8). Ще на горі Оливній говорив: "Отче, не Моя, а Твоя воля нехай буде!" Завдяки послуху одного, багато людей стали оправданими (Рим. 5, 19). Слухняним був на землі Той, хто панує в небі над Святими.

Статистика відвідування

Відвідувачі
54
Статті
304
Перегляди статей
71591

Зараз на сайті

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі