Українська греко-католицька церква

Церква Св. Миколи 1938 року в Буську Львівської області

Історична довідка

   Перша згадка про місто Буськ (давній Бужеськ) походить з «Літопису Руського» і пов'язана з конфліктом князя Давида Ігоревича з Володарем Ростиславовичем 1098 року. 1100 року тут у Буську помер князь Давид Ігоревич - буський князь, і там був похований. Очевидно, що вже тоді в Буську існували церкви, бо хоронити в місті князя без церкви не годилося. Але, на жаль, до нас не дійшли жодні конкретні джерельні згадки про міські церкви - ні про кількість, ні про те, де вони стояли, ні про їх посвяти. Буськ - столиця князівства, розташованого на території історичної Волині, в ареалі волинського говору, найпівденніше волинське місто. Коли його засновано - невідомо, в кожному разі, це вже слов'янський город, очевидно, дулібського племени. Розташований він при устю Полтви до Бугу. В Буську збереглося два городища. Одне в парку, на мисі між Бугом і Полтвою, на лівому березі Бугу. Воно лежить на замковій терасі, на віддалі кільканадцяти метрів від ріки. Первісний характер городища затерся великою мірою при пристосуванні терену під парк. Все ж, можна ствердити, що це було невелике городище стіжкового типу з видолинком, тепер зарівняним. Сліди засипаного рову ще досить виразні. Друге городище, чотирикутньої форми, зі заокругленими рогами, лежить на правому березі Бугу, на краю високої тераси. Воно більше від першого. Походить, певно, з XIIIст. або й пізніших часів. Велике значення для оборони, крім городища, мав багнистий терен, на якому лежить місто . В Київському літописі під 1173 роком занотовано, що і тоді Буськ належав до Волині. В 1160-х роках Буськ став центром земель, пізніше відомих під назвою Буський повіт. В XIVст. Бужеськ - центр окремого повіту. В 1370-х роках він тимчасово належав до Львівської землі і 1376 року був наданий князем Владиславом Опольським

Дізнатися детальніше...

Освячення ікони 16.09.2018 р.

  16 вересня 2018 року у нашому храмі освятили ікону яку намалював наш земляк із села Заводське. Ікона була передана  на передову нашим хлопцям.

Духовна подорож дітей до Львова

                    Духовна подорож дітей до Львова

 Цієї суботи, 21 липня, відбулась цікава екскурсія з дітьми багатодітних сімей церкви св. Миколая м .Буська в місто Львів. Спочатку відвідали музей архітектури та побуту «Шевченківський гай», де малеча з великим захопленням оглядали старовинні хати з побутовим інтер’єром наших предків, виставки робіт майстрів ручної роботи. Побували і в старовинній церкві св. Миколая, завітали в хатинку, де розміщений прес для видобування олії. Та найбільше дітей зацікавили живі жителі Шевченківського гаю,  вони з радістю ділились своїми булочками, яблучками, якими годували лебедів, козуль, ослика. Після приємних вражень діти відправились в церву св. Юрія, де молились за здоров»я своїх родин, відвідали крипту, де поховані блаженніші отці, захоплювались мелодійним співом квартету, який супроводжував шлюб, бо саме в суботу було багато молодих пар. А завершальним і найбільш очікуваними були відвідини в «Макдональдс». З приємними враженнями,  щасливі і радісні діти повернулись додому.

  Організувала екскурсію парафіянка церкви св. Миколая  Г.Грушицька.

Статистика відвідування

Відвідувачі
44
Статті
251
Перегляди статей
56016

Зараз на сайті

На сайті 49 гостей та відсутні користувачі