Українська греко-католицька церква

Церква Св. Миколи 1938 року в Буську Львівської області

Історична довідка

   Перша згадка про місто Буськ (давній Бужеськ) походить з «Літопису Руського» і пов'язана з конфліктом князя Давида Ігоревича з Володарем Ростиславовичем 1098 року. 1100 року тут у Буську помер князь Давид Ігоревич - буський князь, і там був похований. Очевидно, що вже тоді в Буську існували церкви, бо хоронити в місті князя без церкви не годилося. Але, на жаль, до нас не дійшли жодні конкретні джерельні згадки про міські церкви - ні про кількість, ні про те, де вони стояли, ні про їх посвяти. Буськ - столиця князівства, розташованого на території історичної Волині, в ареалі волинського говору, найпівденніше волинське місто. Коли його засновано - невідомо, в кожному разі, це вже слов'янський город, очевидно, дулібського племени. Розташований він при устю Полтви до Бугу. В Буську збереглося два городища. Одне в парку, на мисі між Бугом і Полтвою, на лівому березі Бугу. Воно лежить на замковій терасі, на віддалі кільканадцяти метрів від ріки. Первісний характер городища затерся великою мірою при пристосуванні терену під парк. Все ж, можна ствердити, що це було невелике городище стіжкового типу з видолинком, тепер зарівняним. Сліди засипаного рову ще досить виразні. Друге городище, чотирикутньої форми, зі заокругленими рогами, лежить на правому березі Бугу, на краю високої тераси. Воно більше від першого. Походить, певно, з XIIIст. або й пізніших часів. Велике значення для оборони, крім городища, мав багнистий терен, на якому лежить місто . В Київському літописі під 1173 роком занотовано, що і тоді Буськ належав до Волині. В 1160-х роках Буськ став центром земель, пізніше відомих під назвою Буський повіт. В XIVст. Бужеськ - центр окремого повіту. В 1370-х роках він тимчасово належав до Львівської землі і 1376 року був наданий князем Владиславом Опольським

Дізнатися детальніше...

Великопосні реколекції.

Великопосні реколекції.

..." А ви за кого Мене маєте?" (Мат. 16, 15.)

Редемпторист отець Мирон Шевчук та сестри монахині.

Як одна мить пройшли реколекції у нашому храмі. Усі бажаючі мали нагоду збагатитись духовно, почерпнути для себе щось нове. 

 Хресна Дорога.

Свята Літургія.

Молебень, до Богородиці за Мир в Україні.

Марійська Дружина.

Марійська Дружина (МД) є релігійною спільнотою, що плекає правдиву та ніжну побожність, почитання та дитячу любов до Пречистої Діви Марії. Вона ставить за мету зробити своїх членів правдиво добрими християнами.

  

Освячення Просфорів.

Обряд ділення Просфорою.

 Просфора – це хліб, який використовують в служінні Божественної Літургії, який готується з квасного (дріжджового) тіста, та складається з пшеничної муки, води. На просфорі розміщуються зображення хреста з надписом ІС-ХС НІ-КА (IC XC NIKA) (Ісус Христос - Переможець), або ж зображення Пресвятої Богородиці чи когось із святих. Просфору випікають із двох половинок, що є символом двох природ Спасителя - божественної і людської.

Доброю традицією є ділення просфорою на Святвечір, коли уся родина сідає до святкової вечері.

Детальніше: Освячення Просфорів.

Престольний празник

  19 грудня престольний празник у нашому храмі. На свято були запрошені священники із сусідніх парафій. У храмі витав дух любові адже усі бажаючі приступили до таїнства Сповіді та Святого Причастя. Уже четвертий рік поспіль на престольний празник усі присутні в храмі приступили до Святого Причастя. Отець Михайло трудиться над спасінням людських душ, і завжди нас повчає, що храмовий празник в першу чергу має відбуватися у нашому серці. 
  Як і кожного року так і сьогодні святий Миколай залишив у храмі подарунки для наших дітей. Після освячення води, були освячені ікони при вході до храму які намалював        п. Богдан. Приємно спостерігати, що з кожним роком наш храм св. Миколая стає все кращим та кращим.
   Дякуємо Богові, що мали можливість дожити до сьогоднішнього дня.

Детальніше: Престольний празник

Статистика відвідування

Відвідувачі
53
Статті
297
Перегляди статей
69142

Зараз на сайті

На сайті 52 гостей та відсутні користувачі