Українська греко-католицька церква

Наша книга Тверезості.

Золота книга Тверезості.

Що таке Золота  книга Тверезості?

 Історія Золотої книги Тверезості бере свій початок в ХІХ столітті, коли український народ та теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Йосиф Сембратович (1821 - 1900) виступив ініціатором заснування таких книг у парафіях. Він заохочував вірних до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. Сьогодні Золота книга Тверезості це благословенна духовним проводом Церкви духовна зброя проти гріха пияцтва, велика поміч для визволення з хвороби алкогольного узалежнення.

   Навіщо складати присягу в Золоту книгу Тверезості?            Кожен християнин, який є вільним від алкогольного узалежнення, може відмовитися від вживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольної залежності, чи в іншому наміренні. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християни добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.

 

Як складати присягу в Золоту книгу Тверезості?            Помолившись до Святого Духа молитву "Царю Небесний" необхідно прочитати слова присяги відречення від алкоголю. Текст присяги розміщений на другій сторінці книги. Читаючи присягу слід вказати свої ім'я та прізвище, на скільки часу складається присяга (тривалість відмови від алкоголю вибирається на власний розсуд: мінімально на 3 місяці або на період Посту, пів року, рік, довічно), та в якому наміренні складаємо цю присягу, за кого складаємо цю жертву, тобто пригадати і по-імені назвати особу або осіб для яких просимо благодать зцілення. Після цього слід вписати в Книгу порядковий номер, ім'я та прізвище, часовий термін складення присяги та ім'я або імена тих, за кого складаємо присягу, або в іншому наміренні.

 Кожної першої неділі місяця в храмі Св. Миколая м.Буська відбувається богослужіння в наміренні за сцілення залежних від алкоголю та членів їх родин. Під час богослужіння священнослужитель бере Золоту книгу Тверезості на престіл і молиться за зцілення усіх чиї імена вписані в книгу, чи в іншому наміренні.

Статистика відвідування

Відвідувачі
54
Статті
314
Перегляди статей
76776

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі